fb  yt yt

koronawirus

Niepowtarzalny Mikroklimat

Wysowa Zdrój to urokliwa miejscowość, położona w pięknej, słonecznej kotlinie, otoczonej wzgórzami południowo-zachodniej części Beskidu Niskiego, tuż przy granicy ze Słowacją.

Rozległe bezpieczne przestrzenie stanowią doskonałe warunki do spacerów pieszych, a powietrze pozbawione zanieczyszczeń pozwala na swobodny oddechRekonwalescencja w Beskidach ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Wiosną można tu podziwiać bujną, soczystą zieleń, latem smakować maliny i poziomki z okolicznych lasów, jesienią zbierać grzyby, zimą uprawiać sporty zimowe.

Cisza, spokój, upajająca woń lasów i świeżych traw uspakajają nerwy nadszarpnięte cywilizacją.

panorama2

Doskonałe wody lecznicze

Nasza miejscowość jak mało które uzdrowisko, zarówno w Polsce jak i w Europie, posiada tak duże bogactwo wód mineralnych. Różnorodność wód wysowskich jest związana ze zróżnicowaną budową geologiczną podłoża, woda krąży pomiędzy naprzemienie ułożonymi warstwami piaskowców i łupków i nasyca się minerałami.

Wszystkie wody to szczawy alkaliczne o wysokiej zawartości substancji mineralnych i cennych właściwościach leczniczych. Większość z nich jest dostępna w Pijalni Wód Mineralnych w sercu uzdrowiska, w przepięknym prawie stuletnim parku zdrojowym. Spośród wszystkich wód leczniczych trzy najbardziej charakterystyczne dla Wysowej-Zdroju są konfekcjonowane w Rozlewni Wód Mineralnych (Józef, Henryk, Franciszek). Dzięki temu każdy z naszych gości może mieć w domu cząstkę uzdrowiska.

produkty

Liczne atrakcje turystyczno-rekreacyjne

Wysowa-Zdrój i okolice bogate są w liczne atrakcje, do których niewątpliwie należą. m. in.: szlaki piesze, konne, rowerowe; szlak architektury drewnianej; trasa biegowa; ścieżka przyrodnicza; liczne stadniny koni; zabytki sakralne.

Atrakcje Wysowej-Zdroju i okolic:

Rezerwacja

Chcesz zarezerwować turnus lub pokój, przejdź do informacji o rezerwacjach oraz formularza rezerwacyjnego.

Rezerwacja

Zobacz na mapie

Kontakt z nami

 sekretariat@uzdrowisko-wysowa.pl

 wyświetl kontakt

 38-316 Wysowa-Zdrój 149